Od září si s námi můžete přijít zacvičit!🤸‍♀️

„Spolek Čiperové hledá pro školní rok 2021/22 lektorku cvičení pro rodiče s dětmi od 3 měsíců do 3 let. Případní zájemci pište na info(zavináč)ciperove.com.“

Kurzy cvičení kojenců, batolat a dětí předškolního věku pro rodiče s dětmi

Cvičíme s miminky v Brně již od 3 měsíců až po děti do 4 let. Lekce jsou rozděleny podle věku a motoriky.

Během lekcí cvičí kojenci i batolátka na podložkách, s různými pomůckami, které se střídají, např. overbally, gymnastické míče, kruhy, apod. Každá hodina cvičení pro rodiče s dětmi je provázena veselými říkankami, písničkami a hrou na hudební nástroje.

Děti správnou motivací vedeme k tomu, aby pro ně cvičení bylo příjemnou činností, kde si kromě pohybu a zajímavých pomůcek užijí společnou hru a blízkost se svými rodiči a vrstevníky. Pomocí říkanek a písniček, které při cvičení používáme, si děti obohacují slovní zásobu, čímž rozvíjejí svou schopnost mluvit.

Cvičení předškoláků i batolat bývá na závěr zpestřeno doplňkovou výtvarnou činností nebo hrou na hudební nástroje, tanečky a prostorovými hrami, které rozvíjejí sportovní dovednosti a také sociální zdatnost dětí, jejich komunikaci a motoriku.
Děti se pak lépe zařadí do kolektivu dětí ve školce, ale i na hřišti.

Přijďte se pobavit a pohrát si se svým děťátkem do cvičení rodičů s dětmi v Brně! Užijete si zábavu, legraci a lecčemu novému se naučíte!

Jak cvičení probíhá
Cvičení je rozděleno do následujících kategorií, ve kterých se ještě děti rozdělují do skupinek podle věku a hlavně podle stupně psychomotorického vývoje, na kterém se nacházejí:

Medvídci, pro děti od 3. měsíce do jednoho roku.
Cvičení nejmenších obsahuje správnou manipulaci s dítětem v souvislosti s psychomotorickým vývojem dětí, zlepšuje koordinaci pohybů, rovnováhu, vede děti k uvědomování si vlastního těla. Maminkám nabízí možnosti, jak s dítětem mohou cvičit i doma a podporovat tak jeho zdravý vývoj. S dětmi pracujeme 30 minut, dle jejich momentální nálady a možností. Zbytek hodiny věnujeme např. posilování problémových partií u maminek. Jednou za čas je součástí cvičení zajímavá přednáška na různá témata, např. o výživě, nošení v šátku, první pomoci, o otužování a dalších tématech.

Hopsálci, pro děti od jednoho roku do tří let.
Během lekcí přidáváme hodně aktivních činností, kdy děti přelézají, běhají, závodí, překonávají postavené dráhy, přenášejí hračky, poznávají barvy, učí se s rodiči salta, válet sudy a spoustu různých zábavných činností. Nejen děti, ale i rodiče poznají nové přátele. Děti podle nálady cvičí minimálně 30 minut, poslední čtvrt hodinku můžou věnovat různému vyrábění, malování, či zpívání s nástroji.

Šikulky, Pro děti 3 – 4 let
V této kategorii jsou cviky zaměřené na mnohostranné zkoušení pohybu, získávání zkušeností, upevnění svalové souhry, rovnováhy, a k navození správného dýchání. Vhodně volenými cviky podporujeme vývoj jemné i hrubé motoriky dětí.

Děti podle nálady cvičí minimálně 30 minut, poslední čtvrt hodinku můžou věnovat různému vyrábění, malování, či zpívání s nástroji.

Co budete potřebovat s sebou

 • miminka do 1 roku: body s dlouhým rukávkem, tepláčky, ponožky, látkovou plenku
 • starší děti: tričko, tepláky, ponožky s protiskluzem
 • rodiče: pohodlné, volné oblečení, čisté přezůvky nebo sálová obuv se světlou podrážkou

Ceník cvičení maminek s dětmi v Brně v Husovicích

 • Kurz cvičení: I. pololetí 2021/2022 – 21 lekcí 2 520,-
 • Jednotlivá lekce: 200,- Kč

Sledujte naše akce zkušebních lekcí zdarma a vyzkoušejte si tak s dětmi novou aktivitu. Tuto akci mohou využít pouze noví zájemci, kteří ještě kurz nenavštěvovali. Lekce cvičení probíhají na Vranovské 93 v Husovicích v Orlovně. Cvičíme s dětmi od 3 měsíců do 4 let.

Jak se přihlásit?
Zkušební lekci si můžete domluvit buď telefonicky na 601 308 738 nebo napište na info(zavináč)ciperove.com. Pro rezervaci je třeba nahlásit jméno dítěte, datum narození, telefonní kontakt a email na rodiče.

Jak se omluvit?

Omluvit své dítě z lekce můžete zasláním SMS zprávy na tel. 601 308 738, e-mailem nebo přes internetové stránky. Omlouvat se tímto způsobem můžete i v neděli. Chcete-li si své omluvené lekce nahradit, je nutné, aby jste se omlouvali vždy dopředu, nejpozději však večer před tím, než máte lekci! Čím dříve nám dáte vědět, že se nemůžete zúčastnit, tím lépe pro rodiče, kteří shánějí náhradu.

Kurz: pravidelné chození ve stejný den a stejný čas v uvedeném termínu za zvýhodněnou cenu. Do kurzu se můžete přidat i během pololetí.

Jednotlivá lekce: možnost cvičení si vyzkoušet nebo chodit jen když máte čas, nezaručujeme místo, je třeba si předem domluvit, zda je volno, aby s vámi lektorka počítala.

Provozní řád cvičení rodičů s dětmi

Kdy a kde cvičíme

Cvičíme v tělocvičnách v Orlovně v Husovicích na Vranovské 93. Chodící děti cvičí ve velké tělocvičně a miminka, plazci a lezci v malé tělocvičně.

Během září budou přidány další cvičící skupinky.

ROZVRH OD ZÁŘÍ 2021

pondělí

 • 09:00 děti 1,5 – 2 roky
 • 10:00 děti 1 – 1,5 roku
 • 11:00 děti 2 – 2,5 roku
 • 12:00 děti 7 -10 měsíců

Jak se k nám dostanete:

V prostorách Orlovny Husovice

Ceník cvičení

Cvičení si můžete nejdříve vyzkoušet na zkušební lekci za 200,- Kč.

Můžete se hlásit do konce roku 2021.

 

Cvičení pro děti s rodiči

 • Pololetí – 21 lekcí = 2 520 Kč
 • Zkušební lekce = 200 Kč
 • Lekce trvá 45 minut.

Kurzy cvičení probíhají vždy celé pololetí. když se přidáte později, doplácíte zbývající lekce do konce pololetí.

ROZVRH ZDE

PROVOZNÍ ŘÁD CVIČENÍ A DĚTSKÉ JÓGY ČIPEROVÉ

Cvičení rodičů s dětmi i dětská jóga probíhá v tělocvičnách Orlovny v Husovicích na Vranovské 93, Brno.

Jak se přihlásit?
Zkušební lekci nebo kurz si můžete rezervovat on-line nebo se domluvit buď telefonicky na 601 308 738 nebo napište na info@ciperove.com. Pro rezervaci je třeba nahlásit jméno dítěte, datum narození, telefonní kontakt a email na rodiče. Kurzovné třeba uhradit vždy před zahájením kurzu. Do kurzu se lze přidat i v průběhu pololetí, pak je platba třeba před první navštívenou lekcí . Zájemci o platbu na fakturu, můžete nám zaslat objednávku na e-mail. Počet lekcí se mění podle aktuálních svátků.

Zaplacené kurzovné, lze vrátit v plné výši pouze tehdy, bude-li o vrácení požádáno do 7 dnů před zahájením první lekce.

Po zahájení kurzu se peníze nevracejí, ani nepřevádějí do dalších kurzů, a to ani v případě nemoci, dovolené atd… .

Jak se omluvit?

Omluvit své dítě z lekce můžete zasláním SMS zprávy, e-mailem nebo přes internetové stránky. Omlouvat se tímto způsobem můžete i v neděli. Chcete-li si své omluvené lekce nahradit, je nutné, aby jste se omlouvali vždy dopředu, nejpozději však večer před tím, než máte lekci! Čím dříve nám dáte vědět, že se nemůžete zúčastnit, tím lépe pro rodiče, kteří shánějí náhradu.

Řádně omluvené lekce lze po domluvě nahradit souběžně se zaplaceným kurzem.

Náhrady je třeba vyčerpat do konce uhrazeného pololetí , nepřevádějí se do dalšího poletí.

Tzn., že když si chcete vybrat náhradu lekcí, ze kterých jste se řádně dopředu omluvili, musíte přijít 2x v týdnu na cvičení. Jednou na svou pravidelnou lekci a jednou na náhradní hodinu.

Není-li dítě večer před lekcí zrovna v dobrém zdravotním stavu, je lepší se hned omluvit a nečekat až do rána, jestli se jeho stav zlepší. Jestliže se řádně omluví a dítěti bude ráno dobře, mohou nám zavolat. V případě, že si lekci nevzal nikdo z náhradníků, mohou přijít.

Chcete-li pokračovat ve cvičení i v dalším pololetí poté, co vám skončí zaplacený kurz, je nutné, aby jste se nahlásili a zaplatili vždy dopředu, ještě než kurz skončí a to v předposlední lekci.

Během týdne, kdy probíhají poslední lekce kurzu, probíhá současně zápis nových zájemců o cvičení. V tomto týdnu již nemůžeme zaručit, že rodičům bude rezervován další kurz v termínu, ve kterém chodili doposud, aniž by v předposlední lekci potvrdili, že chtějí pokračovat. Proto si rodiče musí své místo rezervovat a zaplatit včas. Nejpozději 14 dní před koncem pololetí.

Chcete-li pokračovat ve cvičení i v dalším navazujícím kurzu, ale z nějakých důvodů vám termín, ve kterém jste momentálně chodili cvičit, nevyhovuje, můžete si domluvit přesun na jiný pro dítě lepší termín.

První 2 – 4 lekce mohou být poznamenány adaptací dítěte na nové prostředí, děti mohou být plačtivé, nesoustředěné, hůře spolupracují. Je nutné s dětmi pracovat trpělivě a klidně. Rovněž je důležité, dostavovat se na lekce včas. Klid má vliv na lepší spolupráci dětí při výcviku.