Kurzy cvičení kojenců, batolat a dětí předškolního věku pro rodiče s dětmi

12.2. nám startuje druhé pololetí, hlaste se hned teď🤸‍♂️

Přihlášení zde

Cvičíme s miminky v Brně již od 3 měsíců až po děti do 4 let.
Lekce jsou rozděleny podle věku a motoriky.

 • Během lekcí cvičí kojenci i batolátka na podložkách, s různými pomůckami, které se střídají, např. overbally, gymnastické míče, kruhy, apod. Každá hodina cvičení pro rodiče s dětmi je provázena veselými říkankami, písničkami a hrou na hudební nástroje.
 • Děti správnou motivací vedeme k tomu, aby pro ně cvičení bylo příjemnou činností, kde si kromě pohybu a zajímavých pomůcek užijí společnou hru a blízkost se svými rodiči a vrstevníky. Pomocí říkanek a písniček, které při cvičení používáme, si děti obohacují slovní zásobu, čímž rozvíjejí svou schopnost mluvit.
 • Cvičení předškoláků i batolat bývá na závěr zpestřeno doplňkovou výtvarnou činností nebo hrou na hudební nástroje, tanečky a prostorovými hrami, které rozvíjejí sportovní dovednosti a také sociální zdatnost dětí, jejich komunikaci a motoriku.
  Děti se pak lépe zařadí do kolektivu dětí ve školce, ale i na hřišti.
Přijďte se pobavit a pohrát si se svým děťátkem do cvičení rodičů s dětmi v Brně! Užijete si zábavu, legraci a lecčemu novému se naučíte!
Jak cvičení probíhá
Cvičení je rozděleno do následujících kategorií, ve kterých se ještě děti rozdělují do skupinek podle věku a hlavně podle stupně psychomotorického vývoje, na kterém se nacházejí:

Medvídci, pro děti od 3. měsíce do jednoho roku.

 • správná manipulace s dítětem v souvislosti s psychomotorickým vývojem dětí
 • zlepšení koordinace pohybů, rovnováhy, vede děti k uvědomování si vlastního těla
 • možnosti, jak s dítětem mohou cvičit maminky i doma a podporovat tak jeho zdravý vývoj.
 • 30 minut, dle  momentální nálady a možností dětí
 • Zbytek hodiny věnujeme např. posilování problémových partií u maminek. Jednou za čas je součástí cvičení zajímavá přednáška na různá témata, např. o výživě, nošení v šátku, první pomoci, o otužování a dalších tématech.

Hopsálci, pro děti od jednoho roku do tří let.

 • spousta aktivních činností, kdy děti přelézají, běhají, závodí, překonávají postavené dráhy, přenášejí hračky, poznávají barvy, učí se s rodiči salta, válet sudy a spoustu různých zábavných činností
 • Nejen děti, ale i rodiče poznají nové přátele.
 • 30 minut podle momentální nálady dětí
 • poslední čtvrt hodinku věnujeme různému vyrábění, malování, či zpívání s nástroji

Šikulky, Pro děti 3 – 4 let

 • cviky jsou zaměřené na mnohostranné zkoušení pohybu, získávání zkušeností, upevnění svalové souhry, rovnováhy, a k navození správného dýchání
 • podporujeme vývoj jemné i hrubé motoriky dětí
 • minimálně 30 minut cvičení
 • poslední čtvrt hodinku věnujeme různému vyrábění, malování, či zpívání s nástroji

Co budete potřebovat s sebou

 • miminka do 1 roku: body s dlouhým rukávkem, tepláčky, ponožky, látkovou plenku
 • starší děti: tričko, tepláky, ponožky s protiskluzem
 • rodiče: pohodlné, volné oblečení, čisté přezůvky nebo sálová obuv se světlou podrážkou

Ceník cvičení maminek s dětmi v Brně v Husovicích

 • Kurz cvičení: II. pololetí 2023/2024 – 19 lekcí 3040,-
 • Jednotlivá lekce: 250,- Kč

Sledujte naše akce zkušebních lekcí zdarma a vyzkoušejte si tak s dětmi novou aktivitu. Tuto akci mohou využít pouze noví zájemci, kteří ještě kurz nenavštěvovali. Lekce cvičení probíhají na Vranovské 93 v Husovicích v Orlovně. Cvičíme s dětmi od 3 měsíců do 4 let.

Jak se přihlásit?
Zkušební lekci si můžete domluvit buď telefonicky na 601 308 738 nebo napište na info(zavináč)ciperove.com. Pro rezervaci je třeba nahlásit jméno dítěte, datum narození, telefonní kontakt a email na rodiče.

Jak se omluvit?

Omluvit své dítě z lekce můžete e-mailem nebo přes internetové stránky. Omlouvat se tímto způsobem můžete i v neděli. Chcete-li si své omluvené lekce nahradit, je nutné, aby jste se omlouvali vždy dopředu, nejpozději však večer před tím, než máte lekci! Čím dříve nám dáte vědět, že se nemůžete zúčastnit, tím lépe pro rodiče, kteří shánějí náhradu.

Kurz: pravidelné chození ve stejný den a stejný čas v uvedeném termínu za zvýhodněnou cenu. Do kurzu se můžete přidat i během pololetí.

Jednotlivá lekce: možnost cvičení si vyzkoušet nebo chodit jen když máte čas, nezaručujeme místo, je třeba si předem domluvit, zda je volno, aby s vámi lektorka počítala.

Provozní řád cvičení rodičů s dětmi

Kdy a kde cvičíme

Cvičíme v tělocvičnách v Orlovně v Husovicích na Vranovské 93. Chodící děti cvičí ve velké tělocvičně a miminka, plazící a lezci v malé tělocvičně.

ROZVRH OD ÚNORA 2024

pondělí

 • 09:00 děti od 1,5-2 roky
 • 10:00 děti 1-1,5 roku
 • 11:00 mimi 3-6 měsíců
 • 12:00 mimi 8 -12 měsíců

Jak se k nám dostanete:

V prostorách Orlovny Husovice

Cvičení pro děti s rodiči

 • Pololetí – 19 lekcí = 3040 Kč
 • Zkušební lekce = 250 Kč
 • Lekce trvá 45 minut.

Kurzy cvičení probíhají vždy celé pololetí. když se přidáte později, doplácíte zbývající lekce do konce pololetí.

ROZVRH ZDE

PROVOZNÍ ŘÁD CVIČENÍ A DĚTSKÉ JÓGY ČIPEROVÉ

Cvičení rodičů s dětmi i dětská jóga probíhá v tělocvičnách Orlovny v Husovicích na Vranovské 93, Brno.

Jak se přihlásit?
Zkušební lekci nebo kurz si můžete rezervovat on-line nebo se domluvit buď telefonicky na 601 308 738 nebo napište na info@ciperove.com. Pro rezervaci je třeba nahlásit jméno dítěte, datum narození, telefonní kontakt a email na rodiče. Kurzovné třeba uhradit vždy před zahájením kurzu. Do kurzu se lze přidat i v průběhu pololetí, pak je platba třeba před první navštívenou lekcí . Zájemci o platbu na fakturu, můžete nám zaslat objednávku na e-mail. Počet lekcí se mění podle aktuálních svátků.

Zaplacené kurzovné, lze vrátit v plné výši pouze tehdy, bude-li o vrácení požádáno do 7 dnů před zahájením první lekce.

Po zahájení kurzu se peníze nevracejí, ani nepřevádějí do dalších kurzů, a to ani v případě nemoci, dovolené atd… .

Jak se omluvit?

Omluvit své dítě z lekce můžete zde. Omlouvat se tímto způsobem můžete i v neděli. Chcete-li si své omluvené lekce nahradit, je nutné, aby jste se omlouvali vždy dopředu, nejpozději však večer před tím, než máte lekci! Čím dříve nám dáte vědět, že se nemůžete zúčastnit, tím lépe pro rodiče, kteří shánějí náhradu.

Řádně omluvené lekce lze po domluvě nahradit souběžně se zaplaceným kurzem.

Náhrady je třeba vyčerpat do konce uhrazeného pololetí , nepřevádějí se do dalšího poletí.

Tzn., že když si chcete vybrat náhradu lekcí, ze kterých jste se řádně dopředu omluvili, musíte přijít 2x v týdnu na cvičení. Jednou na svou pravidelnou lekci a jednou na náhradní hodinu.

Není-li dítě večer před lekcí zrovna v dobrém zdravotním stavu, je lepší se hned omluvit a nečekat až do rána, jestli se jeho stav zlepší. Jestliže se řádně omluví a dítěti bude ráno dobře, mohou nám zavolat. V případě, že si lekci nevzal nikdo z náhradníků, mohou přijít.

Chcete-li pokračovat ve cvičení i v dalším pololetí poté, co vám skončí zaplacený kurz, je nutné, aby jste se nahlásili a zaplatili vždy dopředu, ještě než kurz skončí a to v předposlední lekci.

Během týdne, kdy probíhají poslední lekce kurzu, probíhá současně zápis nových zájemců o cvičení. V tomto týdnu již nemůžeme zaručit, že rodičům bude rezervován další kurz v termínu, ve kterém chodili doposud, aniž by v předposlední lekci potvrdili, že chtějí pokračovat. Proto si rodiče musí své místo rezervovat a zaplatit včas. Nejpozději 14 dní před koncem pololetí.

Chcete-li pokračovat ve cvičení i v dalším navazujícím kurzu, ale z nějakých důvodů vám termín, ve kterém jste momentálně chodili cvičit, nevyhovuje, můžete si domluvit přesun na jiný pro dítě lepší termín.

První 2 – 4 lekce mohou být poznamenány adaptací dítěte na nové prostředí, děti mohou být plačtivé, nesoustředěné, hůře spolupracují. Je nutné s dětmi pracovat trpělivě a klidně. Rovněž je důležité, dostavovat se na lekce včas. Klid má vliv na lepší spolupráci dětí při výcviku.