SAUNOVÁNÍ DĚTÍ S RODIČI I BEZ RODIČŮ

Rádi se v zimě prohříváte v sauně, chtěli byste začít i s vašimi dětmi, ale nejste si jisti, jak na to?

Připravili jsme pro Vás pravidelné saunování, pro rodiče s dětmi a pro děti bez rodičů s plaváním a doprovodným programem. Saunování se koná pouze v případě, pokud je nahlášeno min. 5 účastníků. Rezervaci je třeba nahlásit a uhradit nejpozději 7 dní předem.

V jakém věku je možné začít chodit do sauny?

Nejnižší věk pro saunování dětí jsou 3 měsíce jejich věku. Čeští lékaři saunování dětí mladších tří měsíců nedoporučují. Záleží také na tom, jaké máte se saunováním zkušenosti. Opatrnější rodiče mohou počkat až do věku dítěte, kdy už je samo schopno vyjádřit, jak se cítí, což je při saunování důležité. S dítětem kolem 2,5 až 3 let by němel být žádný problém, pokud je zdravé a jeho celkový zdravotní a mentální vývoj odpovídá věku. Pro malé děti je lepší domácí sauna, na druhou stranu pobyt v sauně s dalšími dětmi může být pro dítě motivační.

Děti se zahřívají mnohem rychleji než dospělí. Mají totiž větší tělesný povrch v poměru k tělesné hmotnosti než dospělí, nejmenší děti dokonce až šestinásobně, a teprve v deseti letech se plocha přibližuje stavu u dospělých. Délka prohřívání, která je tak pro dospělé obvykle 8 – 15 minut, se musí proto zkrátit. Kojenci a mladší batolata se prohřívají jen krátce, maximálně do 3 minut, ale ani u větších dětí se nemá přesahovat 5 minut.

Saunování má především preventivní účinek. Pro posílení imunity se doporučuje saunovat jedenkrát týdně. „Vyberte si pravidelný den v týdnu, nejlépe po celodenní práci, navečer okolo šesté hodiny. Příjemné prohřátí nabudí chuť k jídlu a vyvolá uklidnění a následný hluboký osvěžující spánek,“ doporučuje Karel Dyntar a dodává, že děti, které se pravidelně saunují, nejsou tak často postiženy onemocněními horních dýchacích cest. A když už onemocní, je průběh lehčí a většinou nevznikají komplikace.

„Děti by se ale nikdy do saunování neměly nutit. Rodiče by měli být trpěliví a nic neuspěchat. Je naprosto přirozené, že děti mají zpočátku obavy. Není pro ně snadné vejít do horké a tmavé místnosti a v ní navíc ještě trpělivě několik minut sedět. Proto je i dobré začínat se saunováním tam, kde již s dětmi mají zkušenosti a k saunování je vedou hrou,”

KDE SAUNOVÁNÍ PROBÍHÁ?

Wellness Rakovec, Rakovecká 13

KDY?

Předvánoční saunování pro děti od 4 let bez rodičů 

pátek 6.12. – od 16.30 do 19.30

  • saunová pro děti od 4 let bez rodičů – 30 minut řádění v bazénu s pomůckami a hračkami + 30 minut sauničkování s písničkami a říkankami a pohádkou + 15 minut vířivka  +  předvánoční výtvarný program
  • přebírání dětí v 16.30 hod a předávání od 19.15 do 19.30 hod
  • lektor – Šárka Květoňová

Předvánoční saunování rodičů s dětmi od 1 roku

sobota 14.12. – upřesníme

  • rodič+1 dítě – 150 + 50, další dítě 30,- – 30 minut sauna + 15 minut vířivka

CENÍK

Cena saunování rodičů s dětmi – rodič+1dítě – 100 + 50, další dítě 30,- – 30 minut sauna + 15 minut vířivka

Cena saunování dětí + plavání + výtvarka – 440,- dítě/3h